Działaj kompleksowo – uchroń firmę od niepotrzebnych wydatków

Jeżeli planujesz wziąć udział w akcji dotacyjnej realizowanej w ramach jednego z unijnych programów wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w ich działalności na lokalnym rynku, pamiętaj, że twoje szanse na otrzymanie dotacji uzależnione są od wielu czynników związanych z działaniami przygotowawczymi oraz kompletowaniem dokumentów niezbędnych w procesie składania aplikacji.

Jeżeli planujesz wziąć udział w akcji dotacyjnej realizowanej w ramach jednego z unijnych programów wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w ich działalności na lokalnym rynku, pamiętaj, że twoje szanse na otrzymanie dotacji uzależnione są od wielu czynnikówWarto zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi odnośnie wszelkich niezbędnych dokumentów, które mogą wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie twojego wniosku i przyznanie pieniędzy z danego funduszu.

Błędy się zdarzają

Ponieważ, na co dzień nie są to sprawy priorytetowe w działaniach firmy, która specjalizuje się w wytwórstwie lub świadczeniu usług, dlatego nawet ty, jako szef przedsiębiorstwa nie musisz posiadać wiedzy na temat procedur oraz sposobów rozpatrywania wniosków przez osoby zajmujące się selekcją formularzy zgłoszeniowych.

Aby jednak mieć pewność, że wszystko zostało zapięte na ostatni guzik, najlepiej skonsultować się z doradcą w kwestii dotacji unijnych, ich form, warunków przyznawania oraz niezbędnych dokumentów, bez których twoje zgłoszenie zostanie po prostu odrzucone.

Doradca zadba o twoje finanse

Starania o przyznanie dotacji ze środków unijnych muszą być odpowiednio zaplanowane i zorganizowane, nie można też przewidzieć, że wszystko pójdzie jak z płatka, bo nieraz konieczne okazują się drobne poprawki i modyfikacje, które również powinny być wprowadzone z uwzględnieniem pewnych reguł.

Bez doświadczenia w sprawach dotacji unijnych oraz znajomości przepisów i zasad działania, klient indywidualny utonąłby w papierach. Doradca, do którego się zgłosisz, zaproponuje kompleksową usługę, jaką jest rozliczenie dotacji (więcej: http://www.strategor.pl/realizacja-i-rozliczanie-projektu-/) przyznanej dla twojego przedsiębiorstwa z uwzględnieniem obowiązujących przepisów oraz podpowie, w jaki sposób dbać o pozytywne kontakty z organami administracyjnymi, aby projekt został zrealizowany bez większych trudności.